امادگی لازم قبل از ام آر آی

 

تمام سوابق قبلی نظیر سی  تی اسکن ، ام ارای ، عکسهای رادیولوژی ، تصاویر پزشکی  هسته ای و جواب پاتولوژی را همراه بیاوردید در صورت وجود داشتن موارد ممنوعه که در بخش قبل به ان اشاره شده در هنگاوم ورود به محوطه ام ارای حتما کارشناس ام ارای را در جریان قرار دهید .

 

 

تمامی سعی ما بر این است که تصویربرداری از شما در زمان تعیین شده انجام پذیرد ولی ممکن است عواملی از قبیل قطع موقت برق ، اشکالات موقت دستگاه و مراجعه بیماران اورژانسی گاهی زمان ام ارای شما را به تاخیر اندازد لذا خونسردی خود را حفظ کرده و وسایلی مانند مجله ، جدول و ... برای مشغول کردن خود همراه داشته باشید .

 

 

در موارد انجام ام ارای با ماده کنتراست هر نوع سابقه حساسیت غذایی ، دارویی ، فصلی به پزشک مربوط اطلاع دهید . در ضمن بهتر است که حداقل 4 ساعت ناشتا باشید. انجام ام آرآی هیچگونه دردی ندارد لذا بیحرکت و ارام باشید زیرا حرکت اضافی شما موجب خرابی تصاویر شما خواهد شد . از حرکت تخت و صدای دستگاه  هراسی به خود راه ندهید .

 

کارشناس رادیولوژی  مواظب شماست و تمام حالات شما رابه متخصص رادیولوژی گزارش میکند لذا اسوده خاطر و بیحرکت باشید . ضمننا رادیولوژیست  مربوطه در اتاق دیگر از طریق تلویزیون مخصوصی تصاویر شمارا تحت نظر د ارد .

 

در صورت درخواست پزشک معالج برای انجام ام آرآی با کنتراست امپول مخصوص ماده حاجب حاوی گادولینیوم در روی تخت به شما تزریق میشود . در صورت بروز هر گونه ناراحتی  پس از تطزریق ماده حاجب کارشناس رادیولوژی را در جریان بگذارید . در برخی از موارد از شما خواسته میشود تا برای چند ثانیه کوتاه نفس خود را حبس کنید .

جهت حصول امادگی ام ارای یک لباس پارچه ای راحت به شما داده میشود ان را بپوشید وداخل دستگاه مگنت بروید.

تمای حقوق این سایت برای مرکز تصویر برداری رازی محفوظ می باشد.
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت