سونوگرافی سه بعدی

 

امروزه از سونوگرافی سه بعدی  برای تشخیص انومالی های جنینی و از سونوگرافی چهار بعدی  برای بررسی حرکات قلبی و انومالی های ان استفاده میشود . به بانوان گرامی توصیه میشود  که از عکس سونوگرافی سه بعدی به جای عکس های یادگاری برای البوم جنین استفاده نکنند .عکس سونوگرافی سه بعدی

 

غالبا سونوگرافی جنین بوسیله سونوگرافی های  دو بعدی انجام میپذیرد که میتواند اغلب اطلاعات موردنیاز در مورد سن حاملگی و سلامت جنین  و وضعیت جفت و مایع امنیوتیک و موقعیت جنین را به پزشک ارائه نماید ولی از سالها قبل روش جدیدتری از سونوگرافی سه بعدی و چهاربعدی ابداع گردید که میتوانند با توجه ارائه تصاویر سه بعدی از جنین  در حال سکون و حرکت ( چهار بعدی ) اطلاعات کامل تری نسبت به سونوگرافی های دو بعدی در اختیار  پزشک قرار دهند .

بخصوص بیماریهای  مربوط به صورت و لب ( لب شکری )  و همچنین اندامهای جنین ویا بیماریهای قلب جنین و بیماریهای کروموزومی .

سونوگرافی سه بعدی و چهار بعدی ضروری است با دستور پزشک انجام شود چرا که با توجه به مدت زمان تابش امواج صوتی در سونوگرافی های سه بعدی و چهار بعدی طولانی تر بوده احتمال اسیب  ناشی از امواج صوتی بیشتر خواهد بود .

زمان مناسب برای سونوگرافی سه بعدی و چهار بعدی در هفته 24تا 32 حاملگی است و برای امادگی بیشتر نوشیدن مایعات از چندین روز قبل کمک کننده خواهد بود . 

تمای حقوق این سایت برای مرکز تصویر برداری رازی محفوظ می باشد.
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت